آیا شرکت در نمایشگاه برای استارتاپ ها مفید است ؟

بزرگترین خصوصیت شرکت در نمایشگاه برای یک استارتاپ قرار گرفتن در ردیف شرکت های بزرگ و با سابقه در حوزه خودش می باشد. درست است که ممکن است غرفه یک استارتاپ در نمایشگاه به اندازه ی یک پنجم و حتی کوچکتر از غرفه یک شرکت بزرگِ همکارش در همان نمایشگاه باشد اما از دید بازدیدکنندگان و مشتریان هم استارتاپ مذکور و هم شرکت همکارش هر دو در نمایشگاه غرفه داشته اند و محصول یا خدمت خود را عرضه کرده اند. در کمتر موقعیتی می توان چنین تصوری در ذهن مخاطب ایجاد کرد و یک استارتاپ را در کنار شرکتی با چند سال سابقه و چندین برابر سرمایه و ... قرار داد و به مخاطب عرضه نمود.

دیدار رو در رو : پشت میز، جای کوتاهی برای مدیریت کسب و کارتان می باشد.

بی شک یکی از مزایای حضور در نمایشگاه ها برای یک استارتاپ برخورد رو در رو با مشتریان می باشد. حتی احتمال بدهید یکی از بازدید کنندگانی که در حال بازدید از ایده و غرفه شماست، همان سرمایه گذاری باشد که برای پیدا کردن وی باید مدتها پشت درب های بسته اتاق منتظرش بمانید. هم اکنون او به سراغ شما آمده! با او صحبت کنید...

 ایجاد شبکه های ارتباطی (Networking)

 بزرگترین دارایی یک کسب و کار شبکه ارتباطی مالکین کسب و کار می باشد. شبکه ای متشکل از مشتریان، همکاران، رقبا، مشتریانِ رقبا و ... و نکته جالب اینکه همه این دسته از افراد در نمایشگاه حضور دارند. در صورتی که هدفمند و حساب شده وارد نمایشگاه شوید به راحتی می توانید این شبکه را ساخته و قدرتمند نمایید.

رونمایی از محصول یا خدمت جدید ( Launch new Product or Service)

همه شرکت ها و استارتاپ ها علی الخصوص فعالین حوزه IT در کنار مسئله تولید محصول یا خدمت جدید، با نگرانی چگونگی عرضه آن محصول یا خدمت جدید نیز مواجه بوده و هستند. چه جایی بهتر از یک نمایشگاه تخصصی برای رونمایی از محصول و خدمت جدیدی که قرار است در آینده به سبد محصولات یا خدمتتان اضافه گردد؟ بدون شک برای رساندن خبر رونمایی یک محصول یا خدمت جدید به مشتریان باید هزینه (مالی و زمانی) زیادی صرف شود، که با هوشمندی می توان از فرصت نمایشگاه برای این اطلاع رسانی استفاده نمود و چه بهتر که رونمایی مذکور را با ارائه یک پکیج تخفیفی و ... به مشتریان آغازین شروع نمود.

ساخت لیست بازاریابی دقیق‌تر

امروزه تهیه لیست بازاریابی و فروش دقیق( Marketing and Sales Leads )  یکی از نیازهای اصلی هر کسب و کاری است. اگر استارتاپ یا کسب و کار شما حتی یک سیستم مدون مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) نیز ندارد، شما می بایستی بتواند بازاریابی و فروش را گروهی از مخاطبینِ احتمالی ( Lead Persons ) شروع کنید و این گروه در نمایشگاه به راحتی در دسترس شما خواهند بود.

نمایشگاه ایران ایتکس، نمایشگاه کسب و کارهای فناوری اطلاعات

TOP