نشست خبری نمایشگاه مجازی ایران ایتکس

نشست خبری نمایشگاه مجازی ایران ایتکس، صبح روز یکشنبه 14 دی ماه با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.

در ابتدای نشست خبری نمایشگاه مجازی ایران ایتکس، مهندس محمد علی روزی ‌طلب، مدیر گروه Sharif ICT (برگزارکننده نمایشگاه مجازی در ایران) و مسئول برگزاری نمایشگاه ایران ایتکس سخنان خود را اینگونه آغاز کردند:

این نمایشگاه، نخستین نمایشگاه مجازی در حوزه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات می باشد

این رویداد با شبیه سازی غرفه در نمایشگاه مجازی به صورت سه بعدی فضاهای مختلف، امکان ارائه محصولات و خدمات بر بستر فضای مجازی را برای شرکت ها و سازمان ها فراهم می کند.

همچنین وی افزود که نمایشگاه ایران ایتکس با حمایت دانشگاه صنعتی شریف، معاونت فناوری ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات ایران، مرکز تحقیقات مخابرات ایران، برگزار می‌شود.

از دیگر اهداف نمایشگاه، شناسایی افراد و استارتاپ های توانمند در حوزه ICT و برقراری ارتباط آن ها با مجموعه های فعال در این حوزه می باشد.

مهندس روزی طلب هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارائه خدمات و محصولات شرکت ها، امکان ارائه فرصت های شغلی برای کارفرمایان و دریافت رزومه با هزینه های پایین دانست.


جذب نیروی انسانی در نمایشگاه ایران ایتکس

با توجه به اینکه شرکت ها همواره برای جذب نیرو و سرمایه انسانی با دستمزدهای بالای افراد متخصص روبرو هستند؛ این نمایشگاه کمک خواهد کرد شرکت ها، با جذب افراد مستعد و آموزش های فشرده، دستمزدها را معقول تر و بازده کارافزایش یابد.

مهندس روزی طلب در ادامه سخنانش به مزایای نمایشگاه مجازی نسبت به نمایشگاه های حضوری اشاره کرد و گفت:

در این نمایشگاه محدودیت زمان و مکان نداریم و به صورت 24 ساعته امکان بازدید برای علاقمندان وجود خواهد داشت.

وی امکان برگزاری کارگاه های اختصاصی داخل غرفه ها، صرفه جویی در رفت و آمد بازدید کنندگان ،کاهش هزینه های چاپ و تبلیفات و به تبع آن کمک به محیط زیست ، کاهش هزینه های غرفه سازی ، پذیرایی و هدایای تبلیغاتی را از جمله مزایای این نمایشگاه مجازی دانست.


مسئول برگزاری نمایشگاه ایران ایتکس در ادامه گفت: در نمایشگاه امسال امکان آنالیز دقیق و کامل بازدید کنندگان جهت ارائه به شرکت ها وجود دارد؛ و مجموعه ها می توانند به راحتی از میان بازدیدکنندگان نیروی انسانی مورد نیاز خود را جذب کنند؛ در مقابل امکان مذاکره مستقیم بازدیدکنندگان با مدیران شرکت ها نیز فراهم شده است.

مهندس روزی طلب خاطر نشان کرد: این نمایشگاه شامل ۴ بخش اصلی است که در بخش اول که سالن اصلی نمایشگاه است، امکان بازدید از غرفه‌های سازمان‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف به ‌صورت مجازی وجود دارد. بازدید از این سالن برای عموم آزاد است.

اجرای استارتاپ تلنت در کنار نمایشگاه یران ایتکس

وی گفت: اما بخش دوم پنل استارت‌آپ‌ها و برگزاری رویداد استارت‌آپ تلنت است.

در رویداد استارتاپ تلنت یا مسابقات استعدادیابی استارتاپ ها هر کدام از استارت‌آپ‌ها پس از ثبت نام در سامانه و ارائه پروپوزال اولیه از مدل کسب و کار خود، مورد بررسی مقدماتی قرار خواهند گرفت.

پس از تایید ثبت نام و براساس برنامه زمانبدی، در روز برگزاری رویداد ۱۰ دقیقه به ارائه عمومی محصولات و خدمات خود می‌پردازند.

سپس کمیته داوری رویداد که شامل سرمایه‌گذاران و افراد برجسته در این حوزه هستند به استارت‌آپ‌ها نمره داده و برترین‌ها انخاب می‌شوند.

استارت‌آپ‌های برتر علاوه بر دریافت جوایز نقدی امکان جذب سرمایه گذار و شتابدهی را خواهند داشت.

مهندس روزی طلب افزود: در حین برگزاری نمایشگاه کارگاه های آموزشی و نشست‌های تخصصی متعددی برگزارخواهد شد که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

اجرای هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات کشور در کنار نمایشگاه ایران ایتکس

وی در ادامه گفت: همچنین قرار است هشتمین رویداد IT Weekend که هفت دوره آن از سال‌ ۱۳۹۵ تا کنون به صورت حضوری برگزار شده، در این دوره باتوجه به شیوع کرونا، به صورت آنلاین و در کنار نمایشگاه ایران ایتکس برگزار شود.

مدیر گروه Sharif ICT گفت: IT Weekend رویدادی است که در آن افراد سرشناس در حوزه فناوری اطلاعات تجربیات خود را در قالب سخنرانی‌های کوتاه با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند.


مهندس روزی طلب در خصوص برنامه کاری نمایشگاه به این نکته اشاره کرد که:

برنامه کاری نمایشگاه به شکلی تعریف شده که در 10 روز نمایشگاه، هر روز دو سخنرانی کلیدی با ارزش، دو کارگاه آموزشی و ارائه دو استارت‌آپ خوب کشور را داشته باشیم.

مهندس روزی طلب زمان افتتاحیه این نمایشگاه را تاریخ 25 بهمن سال جاری دانست و افزود: علاقمندان به این حوزه تا تاریخ 5 اسفند ماه به صورت 24 ساعته امکان بازدید از نمایشگاه را خواهند داشت.

نشست خبری نمایشگاه مجازی ایران ایتکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *