استارتاپ ها در نمایشگاه مجازی

چرا باید استارتاپ ها در نمایشگاه مجازی شرکت کنند؟

این سوالی تست که اکثر کسب و کار های نو پا در زمان تصمیم گیری برای حضور در یک نمایشگاه از خودشون می پرسند.

اولین دلیل برای حضور استارتاپ ها در نمایشگاه:

یکی از مهمترین دلایلی که می توان برای مفید بودن حضور کسب و کار های نوپا در نمایشگاه عنوان کرد، قرار گرفتن استارتاپ ها در کنار شرکت های بزرگ و جا افنتاده در حوزه مورد نظر است.

البته توجه به این نکته لازم است که معمولا استارتاپ ها در ابعاد کوچک تری نسب به شرکت های برزگ وارد فضای نمایشگاهی می شوند و این امر منطقی و قابل پیشبینی است.

اما از نظر بازدید کنندگان یک نمایشگاه این موضوع خیلی پر اهمیت نیست و در اصل هر دو مجموعه در یک نمایشگاه شرکت کردند و به ارائه خدمات پرداختند.

چه بسا بازدید کننده به جای اسم و رسم، به دنبال خدمات مربوطه با قیمت پایین تر و با نوآوری بیشتری باشد که قطعا این مورد را در غرفه استارتاپ ها دریافت خواهند کرد.

در کمتر موقعیتی می توان چنین تصوری در ذهن مخاطب ایجاد کرد و یک استارتاپ را در کنار شرکتی با چند سال سابقه و چندین برابر سرمایه قرار داد و به مخاطب عرضه نمود.

دومین دلیل برای حضور استارتاپ ها در نمایشگاه:

یکی دیگر از دلایل مهم برای حضور استارتاپ ها در نمایشگاه را می توان دیدار رو در رو با مشتریان عنولن کرد.

مشتریان با نگاه تیز بین به بررسی کسب و کار ها می پردازند و می توانند مزایا و معایت یک محصول یا خدمت را بدون واسطه به گوش مدیران استارتاپ برسانند.

همچنین ممکن است مدیران شرکت های بزرگ به دنبال جذب یک استارتاپ خوب و سرمایه گذاری بر روی آن باشند و قطعا به بخش استارتاپ های یک نمایشگاه نگاه ویژه ای خواهند داشت.

سومین دلیل برای حضور استارتاپ ها در نمایشگاه:

یکی از بزرگترین دارایی های یک کسب و کار ایجاد شبکه ارتباطی مالکین کسب و کار با مشتریان، همکاران، رقبا، مشتریانِ جذب شده توسط رقبا می باشد.

توجه به این نکته لازم است که کلیه این گروه ها در یک نمایشگاه در کنار هم جمع می شوند و فرصت مناسبی را برای کسب کار ها فراهم میکنند تا شبکه ارتباطی خو را بسازند.

چهارمین دلیل برای حضور استارتاپ ها در نمایشگاه:

همه شرکت ها و استارتاپ ها علی الخصوص فعالین حوزه فناوری اطلاعات در کنار مسئله تولید محصول یا خدمت جدید، با نگرانی چگونگی عرضه آن محصول یا خدمت جدید نیز مواجه بوده و هستند.

نمایشگاه فرصت مناسبی را برای استارتاپ ها فراهم میکند تا بتوانند از محصول یا خدمت جدید خود رو نمایی کنند.

بدون شک برای رساندن خبر رونمایی یک محصول یا خدمت جدید به مشتریان باید هزینه (مالی و زمانی) زیادی صرف شود، که با هوشمندی می توان از فرصت نمایشگاه برای این اطلاع رسانی استفاده نمود.

پنجمین دلیل برای حضور استارتاپ ها در نمایشگاه:

از دیگر موارد مهم برای راه اندازی کسب و کارهای نوپا بحث فروش و پیدا کردن مشتری می باشد.

استارتاپ ها می توانند شروع بازایابی برای فروش محصولات را از نمایشگاه های مرتبط شروع کنند و به تدریج لیست بازاریابی دقیق خود را تدوین نمایند.

دعوت از استارتاپ ها برای شرکت در نمایشگاه ایران ایتکس:

گروه Sharif ICT ، برگزار کننده نمایشگاه مجازی در ایران از کلیه استارتاپ های فعال در حوزه فناوری اطلاعات دعوت می نماید تا با کمترین هزینه در نمایشگاه ایران ایتکس مشارکت داشته باشند.

در این نمایشگاه برنامه ویژه ای با عنوان مسابقات استعدادیابی استارتاپ ها با هدف جذب سرمایه و شتابدهی استارتاپ ها برگزار می شد.

همچنین جشنواره فناوری اطلاعات کشور با هدف انتقال تجربه بزرگان حوزه فناوری اطلاعات و ارائه داستان های موفقیت و شکست های این افراد می تواند برای استارتاپ ها بسیار مفید باشد.

جهت مشاهده مزایای مشارکت در نمایشگاه و ثبت نام و رزرو غرفه در نمایشگاه ایجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *