چگونه در دوران قرنطینه به نمایشگاه برویم؟

چگونه در دوران قرنطینه به نمایشگاه برویم؟ این سوال مهمی است که این روزها ذهن اکثر افراد فعال در حوزه نمایشگاهی را مشغول کرده است.

شرکت ها و مجموعه هایی که در سال های گذشته همواره در نمایشگاه های بزرگ ملی و بین المللی مشارکت میکردند، هم اکنون دچار این مشکل بزرگ شده اند.

اما پاسخ چیست و چه روشی وجود دارد؟

همانگونه میدانید بیماری همه گیری که امروزه گریبان تمام افراد جامعه را گرفته، سبک زندگی اجتماعی جدیدی را به ما تحمیل کرده که همه ما از آن مطلع هستیم؛ اما این سبک جدید زندگی چه تاثیری روی مشاغل و به خصوص نمایشگاه ها خواهد گذاشت؟

برای درک بهتر این موضوع، می توانیم اینگونه در نظر بگیریم که مشاغل را در زمینه های مختلف دسته بنده کنیم.

اما مهمترین دسته بندی جهت پاسخ به این سوال، امکان ارائه خدمات مشاغل مختلف در دوران بیماری به صورت حضوری و مجازی می باشد.

چگونه در دوران قرنطینه به نمایشگاه برویم؟

از مهمترین مشاغل یا فعالیت هایی که بصورت حضوری همیشه مورد استقبال قرار میگرفت و تصور برگزاری آن بصورت مجازی قابل درک نبود، برگزاری نمایشگاه بوده است.اما چه باید کرد؟

  • عدم برگزاری نمایشگاه در دوران قرنطینه؟
  • برگزاری محدود نمایشگاه با رعایت پروتکل ها در دوران قرنطینه؟
  • برگزاری نمایشگاه مجازی؟

نمایشگاه مجازی جایگزین مناسب نمایشگاه های حضوری

با توجه شرایط به وجود آمده، برگزاری نمایشگاه به صورت حضوری را باید فراموش کنیم و به دنبال چاره ای برای این مشکل بزرگ باشیم.

مورد اول که عدم برگزاری است منطقی به نظر نمی رسد؛ چون گروهی از مشاغل به صورت کامل، وابسته به برگزاری نمایشگاه میباشند و عدم برگزاری نمایشگاه به نابودی این مشاغل می انجامد.

یکی از روش ها در راستای زنده ماندن صنعت نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه حضوری به صورت محدود می باشد، که متاسفانه با توجه به تعداد بالای عناوین نمایشگاه ها و آمار بالای مبتلایان و فوتی ها در ایران، این راه حل نیز منطقی به نظر نمی رسد.

پس قطعا تنها راه حل موجود با توجه به شرایط پیش رو، برگزاری نمایشگاه مجازی میباشد.

پس در پاسخ به این سوال که چگونه در دوران قرنطینه به نمایشگاه برویم؟ ، باید گفت به صورت نمایشگاه مجازی!

گروه Sharif ICT مجری نمایشگاه مجازی

گروه Sharif ICT به عنوان شرکت مجری نمایشگاه مجازی در ایران و ارائه دهنده راهکارهای نوین برگزاری در این مورد، جهت پاسخ به پرسش “چگونه در دوران قرنطینه به نمایشگاه برویم؟” دست به کار شده است.

این شرکت با هدف برطرف کردن این نیاز در حوزه فناوری اطلاعات، در حال برگزاری نمایشگاه مجازی ایران ایتکس در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران را دارد.

امروزه با توجه به میزان بالای در دسترس بودن اینترنت و فضای مجازی امکان برگزاری اینگونه رویدادها بسیار قابل توجه می باشد.

مجموعه SharifICT با استفاده از سامانه sharifict.ir که یک محصول کاملا بومی و ساخت فرزندان ایران عزیزمان می باشد، امکان برگزاری آن را فراهم کرده است.

نحوه استفاده از این فضا بسیار آسان بوده و مانند یک وبگردی ساده می باشد که با یک کلیک بر روی غرفه شرکت مورد نظر اطلاعات آن مجموعه را دریافت و با محصولات آن شرکت در فضایی غرفه مانند آشنا میشود.

با توجه به نوپا بودن این روش، پیش بینی می شود که شاید استقبال اولیه نسبت به نمایشگاه های حضوری پایین تر باشد؛ ولی به علت تداوم بیماری همه گیر کرونا و امکانات بی نظر نمایشگاه مجازی استقبال از این مدل رویداد ها تنها راه چاره برای برگزارکنندگان و مخاطبین این حوزه باشد.

امید است این روش بتواند قسمتی از خلاء به وجود آمده در حوزه نمایشگاهی را جبران کند و شاید پاسخی به این سوال باشد که چگونه در دوران قرنطینه به نمایشگاه برویم و ان شاءالله هرچه زودتر شاهد از بین رفتن این ویروس منحوس باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *